ustaw tę strone jako startową napisz do nas!
Szkoła ubiega się o Znak Jakości [email protected] 2007/2008
MENU OPIS LOGA

Technologie informacyjne w I LO

spacerem po szkole spacerem po szkole

Szkoła wyposażona jest w nowoczesne pracownie językowe oraz przedmiotowe. Dwie pracownie informatyczne, dwie pracownie przedmiotowe podłączone do sieci Internet ułatwiają nauczycielom i uczniom wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauczaniu.

Dodatkowo znajdujący się w pokoju nauczycielskim komputer (również połączony z siecią Internet) umożliwia nauczycielom dostęp do aktualnych informacji (w szczególności związanych z maturą) oraz przygotowywanie się do zajęć. Szkoła dysponuje dwoma zestawami multimedialnymi: laptop i rzutnik wykorzystywanymi przez nauczycieli w czasie zajęć wspomaganych TI.

Przykładowe opracowywane i wykorzystywane w ramach zajęć materiały umieszczane są na stronie szkolnej w dziale „lekcje multimedialne”

O Znaku Jakości Interklasa

dyzur net

Fundacja Dzieci Niczyje

Publikacje nauczycieli:

Wdrożone zostały opracowane w ramach szkoleń NAU-WAR projekty:

1. j. niemiecki - E. Klein,
  2. j. niemiecki - T. Kachel, E. Baron
  3. edukacja zdrowotna - P. Michalak i K. Adamek-Chwalczyk
  4. matematyka - M. Kacprowicz
  5. lekcja z fizyki - M. Niżborska

E. Klein wzięła udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Innowacyjny Nauczyciel”

dyplom

Wszystkie opracowania multimedialne oraz projekty nauczycieli znajdują się w bibliotece szkolnej.

projekt P. Michalak, K. Chwalczyk prezentacja M. Niżborskiej
projekt t. Kachel, E. Baron projekt E. Klein