ustaw tę strone jako startową napisz do nas!
Szkoła ubiega się o Znak Jakości [email protected] 2007/2008
MENU OPIS LOGA

I LO na rzecz bezpieczeństwa w sieci

DBI

Realizowany w I LO "Program bezpieczeństwa w sieci", włączony do "Programu wychowawczego szkoły" kładzie nacisk na edukację z zakresu bezpiecznego, świadomego wykorzystywania Internetu do zdobywania wiedzy, przy jednoczesnej znajomości zagrożeń płynących z niewłaściwego stosowania tego nowoczesnego narzędzia.

Wyrazem realizacji zadań z w/w zakresu jest między innymi włączanie się do ogólnopolskich programów oraz projektów edukacyjnych, współpraca z instytucjami i organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem sieci, angażowanie młodzieży do udziału w akcjach i konkursach popularyzujących Bezpieczny Internet.

Opis realizacji Programu Bezpieczeństwa w sieci znajduje się na stronie szkolnej wraz z omówieniem podjętych i zrealizowanych inicjatyw.

O Znaku Jakości Interklasa

dyzur net

Fundacja Dzieci Niczyje

Dodatkowe inicjatywy:

• uzyskanie przez witrynę certyfikatu:

Certyfikat promuje serwisy, które nie zawierają treści szkodliwych.

• przystąpienie I LO w lutym 2008 do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa w Internecie OKBI

DBI

• przeprowadzenie cyklu zajęć z udziałem specjalistów z zakresu uzależnień od sieci w ramach obchodów DBI 2008.

Za udział w DBI 2007 I LO zostało wyróżnione dyplomem.

dyplom

Dodatkowo w pracowniach informatycznych zainstalowane jest oprogramowanie - CENZOR oraz Opiekun Ucznia.

Koordynatorem działań na rzecz bezpieczeństwa sieci jest nauczycielka TI oraz informatyki Jolanta Dębińska-Banak

I LO im. Jana Kasprowicza; 47-400 Racibórz, ul. Kasprowicza 11