zamknij stronę

HISZPAŃSKIE OSOBLIWOŚCI
propozycje Jakuba

Jakub Borzyskowski jest uczniem I klasy matematyczno-fizycznej naszej szkoły. Swoją wiedzę o Hiszpanii czerpie nie tylko z przewodników książkowych, ale także ze swoich osobistych doświadczeń związanych z corocznymi pobytami w Hiszpanii. Posiada tam rodzinę, z którą utrzymuje kontakt.

Toledo
, miasto dla prawdziwych fanów rycerstwa. Jedno z najważniejszych ośrodków europejskiej historii średniowiecza. Otoczone potężnymi murami obronnymi, było stolicą Hiszpanii od Gotyku do roku 1560. Spacerując po jego wąskich uliczkach odnosi się wrażenie jakby czas zatrzymał się 500 lat temu.

Wejście do miasta prowadzi przez dwie potężne bramy i most. Dalej wąskimi uliczkami rozchodzącymi się w różnych kierunkach ruszamy na podbój historii. Łatwo się można zgubić gdyż widoczność przysłaniają ściany ogromnych budynków. Wiele zabytków sztuki jak i architektury będzie wyzwaniem dla każdego kto zdecyduje się tu przyjechać. Krótko mówiąc obowiązkowe miejsce do zwiedzenia jeżeli jesteście w pobliżu Madrytu.

Pamplona

Miasto gonitw byków, jednego z słynniejszych wydarzeń w Hiszpanii. Każdy kto tylko zechce może wyjść na ulice i stawić czoło wyzwaniu. Byki zostają wypuszczone za uczestnikami i biegną aż do Corridy. Oczywiście nie obchodzi się bez ofiar. Byki tratują każdego kto nie da rady uniknąć ich rogów. Maniakom sportów ekstremalnych i samobójcom gorąco polecamy (przejażdżkę na rogach ;-P).

Cuenca

Czy ktoś z was marzył kiedyś, żeby zamieszkać w domu wiszącym na skale ? Czy zastanawiał się jak to jest budzić się rano w mieszkaniu nad przepaścią ? Na pewno nie. Lokatorzy tych domostw mają to na co dzień. Nie jest to może wygodne miejsce na zamieszkanie, ale na pewno oryginalne. Bez samochodu i dobrej kondycji fizycznej nie ma co próbować.

47-400 Racibórz, ul. Kasprowicza 11, tel. (32) 4154452, 4154453 fax. (32) 4140324