Samorzd

Rafa Duda - przewodniczcy SU

"O pracy SU w roku szkolnym 2003/04"

Przewodniczcym Szkolnego Samorzdu Uczniowskiego od maja 2004r. zosta Rafa Duda. Jego zastpc zostaa Mira Wrbel - zastpczyni poprzedniego przewodniczcego.
W cigu ubiegego roku szkolnego Samorzd Uczniowski przeprowadzi kilka efektywnych akcji m.in. Drzwi Otwarte w szkole. Zorganizowano spotkania z absolwentami gimnazjw, stworzono multimedialny pokaz o budynku szkolnym oraz prezentacje (krtkie scenki) poszczeglnych profili istniejcych w szkole. SU dokona zmian w dotychczasowych ulotkach promujcych szko.
Przedstawiciele Samorzdu Uczniowskiego udali si w ubiegym roku szkolnym do Warszawy, aby odebra nagrod – „Znak Jakoci Interklasa”, przyznan przez kapitu Interklasy.

Obecnie szkoa przygotowuje si do wyborw do nowego Zarzdu Samorzdu Szkolnego. Od 15 do 19 padziernika prowadzona bdzie kampania wyborcza kandydatw. 21 padziernika uczniowie oddadz swoje gosy na osob, ktra bdzie ich reprezentowaa przez kolejny rok szkolny. Nastpnego dnia w pitek zostan ogoszone wyniki.
ZARZD SAMORZDU UCZNIOWSKIEGO :

Imi i nazwisko: Klasa: Funkcja:
Marcin Kula IIe Przewodniczcy
Rafa Duda IIba Wice
Mira Wrbel IIba Wice

CZONKOWIE SAMORZDU UCZNIOWSKIEGO :

Imi i nazwisko: Klasa: Funkcja:
Agata Gawron Ih prowadzenie protokou
Ela Gadkowska Ih gablota
Maciek Sokoowski IIh strona internetowa samorzdu

Kilka sw o wyborach:

W padzierniku w naszej szkole odbyy si wybory do zarzdu samorzdu szkolnego, cho moe si wydawa e to wydarzenie jest do wane to jednak nie wywoao wikszego zamieszania w naszym liceum. Kampanie wyborcza rozkrcaa si bardzo wolno pocztkowo Marcin Kula nie mia kontrkandydatw. Szkoa bya obwieszona tylko jego plakatami. Niektre hasa wyborcze wywoay kontrowersje, bo oprcz zda: "codziennie jem marchewk!" i "Elvis yje!" znalazo si te haso: "Solidne bo niemieckie", ktre wielu przekonao, wielu zdenerwowao ale sprawio te e o Marcinie si mwio, co podczas kampanii jest najwaniejsze. Pierwszym, ktry zdecydowa si powalczy o stanowisko przewodniczcego z Marcinem by Rafa Duda z drugiej klasy biologiczno-angielskiej. Na plakatach pojawi si jego, do ambitny, program obiecujcy wprowadzenie w naszej szkole rzecznika praw ucznia i stworzenie komisji rewizyjnej. Kandydatw cigle byo jednak mao, moliwe ze wystraszyy ich rozmowy z poprzedni przewodniczc samorzdu -Oliwi Fiok, ktra ostrzegaa ze funkcja szefa samorzdu jest bardzo trudna, czasochonna i czsto niewdziczna. Na kilka dni przed wyborami pojawiy si jednak pierwsze kandydatki, co ciekawe, take z 2 ba. Mira wrbel, Marta Klimaszka i Dagmara Miczakiewicz wystartoway ze wspln kampani wyborcz i hasem: "My jestemy atomwki, mamy pomysw pene gwki!". W kocu w czwartek 23 padziernika odbyo si gosowanie, kady z uczniw oddal gos na jednego kandydata, po podliczeniu gosw ogoszono wyniki. Przewodniczcym samorzdu zosta Marcin Kula, co nie byo niespodziank, jeli popatrzymy na kampanie wyborcz. Wiceprzewodniczcymi zostay osoby, ktre znalazy si na drugim i trzecim miejscu, tak wic pierwszym wice jest Rafa Duda, a drugim - atomwka - Mira Wrbel.