W dniu 14.05.2005r. odbyo si spotkanie absolwentw rocznika 1949/50 w 55 rocznic po maturze.
Byy dwie klasy: o profilu przyrodniczo – humanistycznym (35 osb), ktrej wychowawc bya dr Anna Wrbel - polonistka i o profilu matematyczno – fizycznym (38 osb), ktrej wychowawc by profesor Franciszek Zontek – matematyk.
Razem byo ich 73 osoby. Spord nich wiemy, e 26 osb nie yje. Na zjazd przyjechao 21 osb. Gwnymi organizatorami imprezy ju po raz szsty byli Pani Maria Szczeciska – Nowicka de Poraj i Pan Franciszek Zontek, ktrym nale si serdeczne podzikowania za prac woon w jej organizacj.
O godzinie 1000 odbya si msza wita w Kociele Farnym na Rynku, ktr odprawi klasowy kolega ksidz Gerard Kucza, ktry w dalszej czci zjazdu ju nie uczestniczy (std nie ma go na zdjciu).
Od godz. 1200– 1400 odbyo si spotkanie w szkole. Absolwenci zoyli kwiaty pod tablic pamitkow patrona szkoy, minut ciszy uczcili zmarych kolegw. Potem przywitaa zebranych Pani Dyrektor, witajc ich serdecznie w murach szkoy. Mwia rwnie o nowej maturze. Uczennica klasy II h Elbieta Gadkowska powitaa zebranych w imieniu modziey szkolnej, reprezentujc Samorzd Szkolny. O dziaalnoci Stowarzyszenia Absolwentw i Przyjaci I LO im. J. Kasprowicza poinformowaa natomiast sekretarz Pani Adela Nowak. Wrczylimy Pani Marii, gwnej organizatorce pikny bukiet kwiatw. Potem wsplnie zwiedzalimy now cz szkoy tzw. cznik, ktry bardzo si podoba gociom.
Ciekawostk spotkania w tej czci byo wystpienie jednego z przybyych, Pana Mariana Kowola, ktry odnalaz w swoim archiwum pok kartk, na ktrej odpisa tematy prac maturalnych, i ktre na spotkaniu przypomnia. Byo to mie wspomnienie dla wszystkich.
Midzy godz. 1400- 1600 by czas wolny, a o godz. 1600 spotkalimy si wszyscy na wsplnym obiedzie w restauracji „Polonia” na Placu Dworcowym. I tu nastpi dalszy cig wspomnie, „sesja zdjciowa”, yczenia imieninowe i kwiaty dla dwch Zofii, ktre na nastpny dzie miay imieniny i niekoczce si pogaduchy.

A. Nowak

I rzd - siedzcy od prawej:

1. Antoni Baron
2. Konstancja Pawowska-Szeliga
3. Halina Groyecka zd. Smlska
4. Maria Szczeciska-Nowicka de Poraj
5. Janina Wystub - Dyrektor szkoy
6. Zofia Smulska zd. Bielaska
7. Marcela Glenc zd. Mayer
8. Zofia Zaczyska
9. Dorota Nitefor zd. Piecha
10. Adela Nowak - emerytowana nauczycielka szkoy; Sekretarz Stowarzyszenia Absolwentw