Gocie z Zambii

W pitek, 11.05.2001 gocilimy w naszej szkole kolegw z Zambii. Ci niecodzienni gocie przyjechali do Polski na 3 tygodnie, za spraw Salezjaskiego Wolontariatu Misyjnego . W Raciborzu spdzili cay dzie, z czego wikszo wypeniy im spotkania z modzie

Do naszej szkoy przyjechali zaraz po niadaniu. Od trzeciej lekcji Afrykaczycy uczestniczyli w zajciach jzyka angielskiego, a nasi uczniowie mieli okazj zapyta ich np. co jedz na obiad? Nastpnie, przy okazji goszczenia w szkole wymiany z Niemiec, odbyo si w auli uroczyste spotkanie integracyjne (w trzech jzykach). Miym zaskoczeniem byo, gdy na tradycyjny ju wystp chru szkolnego gocie z Afryki odpowiedzieli swoimi ludowymi pieniami z akompaniamentem bongosw. Sowem, byo na co popatrze i byo czego posucha. Po wizycie w naszej szkole modzi Zambijczycy pojechali porozmawia jeszcze z uczniami gimnazjum. P?niej udali si na obiad, aby o 1445 znowu spotka si z nami na hali sportowej OSIR (dawne RAFAKO), gdzie odby si dugo oczekiwany mecz koszykwki midzy reprezentacj naszej szkoy, a kolegami z Zambii. Na sali, po brzegi wypenionej raciborsk modzie, panowaa a nadto radosna i przyjazna atmosfera. Mecz, zakoczony wynikiem 58:57 dla Polski, by przezabawnym i penym napicia widowiskiem.

Po meczu, z kolegami z Afryki mona byo spotka si jeszcze na specjalnie zorganizowanej wystawie misyjnej w RDK-u oraz podczas modlitewnego spotkania poczonego z msz w. w kociele Matki Boej. Obszerniejsz relacj z wizyty Zambijczykw w miecie i w naszej szkole, a take kilka sw o wyjtkowym niedzielnym (13.05) koncercie harytatywnym Tomka Kamiskiego przedstawimy przy okazji kolejnej aktualizacji strony. Dzi prezentujemy niewielk galeryjk zdj z meczu.

Zainteresowanym podajemy adres:
Salezjaski Wolontariat Misyjny