Fotoreporta z wymiany w 2000 roku

Podobnie jak w poprzednich latach, klasa II dwujzyczna wzia udzia w wymianie polsko - wgierskiej. W poniedziaek, 23. kwietnia, do domu katechetycznego na Miedonii, przyjechaa klasa z Wgier. Tam uczniowie zostali zakwaterowani na czas swojego pobytu w Polsce.

W przedpoudnie nastpnego dnia, gocie zostali w auli szkolnej oficjalnie przywitani przez pani dyrektor oraz uczniw klasy drugiej "e". Uroczyst cz spotkania umili pan Libera ze swoim chrem. Gospodarze wymiany przygotowali rwnie poczstunek. Po tym miym przedpoudni, Wgrzy udali si do Starostwa Powiatowego, gdzie zostali przyjci przez prezydenta miasta Racibrz.

Dwa kolejne dni, uczniowie wgierscy spdzili w Krakowie. Kilka osb z klasy drugiej "e" oraz organizatorki - pani Teresa Kachel i pani Jadwiga Muelak towarzyszyli im w czasie pobytu w tym piknym miecie. Tam gocie mili moliwo zwiedzenia Katedry na Wawelu, Sukiennic, Kocioa Mariackiego. Byli take w Instytucie Goethego i budynku Uniwersytetu Jagielloskiego. Oprcz podziwiania Krakowa, w programie byo rwnie zwiedzanie Wieliczki.

Pitek rozpocz si zwiedzaniem ruin zamku w ubowicach. Nastpnie wszyscy udali si do budynku powieconego J. Eichendorffowi, gdzie odbyo si krtkie przedstawienie przygotowane przez polskich uczniw. Zabawne scenki oraz zapiewane piosenki "rozluniy" publiczno, co zaowocowao nawizaniem przyjani midzy polskimi a wgierskimi uczniami. Po tym, wszyscy pojechali o Miedonii na wsplny obiad. Pogoda bya fantastyczna, dlatego po obiedzie wszyscy z chci uczestniczyli w zajciach sportowych na wieym powietrzu. Mimo, i dzie by troch mczcy, uczniowie wgierscy wybrali si jeszcze na mae zakupy do Raciborza.

W ostatni dzie pobytu w Polsce, Wgrzy mieli goci w domach polskich uczniw. Modzie miaa do dyspozycji cay dzie i zosta on wsplnie zagospodarowany. Rano wszyscy spotkali si w Raciborzu, gdzie spdzili przedpoudnie na oprowadzaniu goci po miecie. Popoudniu Polacy ugocili swoich wgierskich kolegw w swoich domach. Wieczorem natomiast wszyscy wsplnie bawili si na prywatce urzdzonej u jednej z uczennic. Humory wszystkim dopisyway, a wic zabawa bya znakomita. Nawet padajcy deszcz nie by w stanie jej zepsu. Wszyscy bawili si do pna.

W niedziel rano gocie odjechali. Wszyscy byli z wymiany bardzo zadowoleni i ju teraz nie mog si doczeka rewizyty na Wgrzech, ktra bdzie miaa miejsce w padzierniku.