Wymiana francusko-polska 2003/2002

pisali o nich w gazecie...

Od 28.03 do 07.04 2003 kolejny raz 34-osobowa grupa uczennic wraz z trojgiem nauczycieli odwiedzia zaprzyjanion szko redni w La Soutteraine.
Po powrocie dziewczyny podzieliy si z nam swoimi wraeniami:
Karolina Wedug mnie Francja jest piknym krajem. Jej mieszkacy s sympatyczni. Rodzina mojej korespondentki zaprosia mnie na wycieczk nad Atlantyk. Niezapomniane wraenie. Miaam okazj zebra oceaniczne muszelki oraz skosztowa owocw morza, ktre nie przypady mi do gustu.

Ola Podczas pobytu we Francji najbardziej podobao mi si zwiedzanie Parya. Byam tam po raz drugi, ale za kadym razem Pary jest adniejszy. Zachwyca swoimi zabytkami jak La Tour Eiffel, La Louvre, katedra Notre-Dame. Najwsanialsze jednak wspomnienie pozostanie mi po przejadce statkiem bteau-mouche po Sekwanie.

Agata W trakcie wymiany najbardziej podobaa mi si katedra Notre-Dame pomimo wielu innych atrakcji zaproponowanych przez Francuzw (koncert hard-rockowy czy przejadka po Sekwanie). I nigdy nie zapomn mojego wypadku na lodowisku.

Patrycja Bd na zawsze pamitaa pobyt u rodziny mojej korespondentki Julie Allard. Kady dzie peen niespodzianek. Najbardziej podobay mi si imprezy w parku oraz dugie posiki w gronie sympatycznych Francuzw. Chc tam jeszcze powrci.

Agnieszka Musz przyzna, e wspaniaym okaza si koncert hard-rocka w dniu mojego przyjazdu. Bardzo lubi ten rodzaj muzyki i moliwo pjcia na ten koncert by wielk niespodziank. Poza tym, w trakcie wymiany. Poznaam wielu nowych ludzi, ktrzy okazali si otwarci i cierpliwi wtedy gdy nie potrafiam si "wygada" lub czego wytumaczy bd po prostu ich nie rozumiaam.

Ela W trakcie pobytu we Francji poznaam ycie codzienne rodziny mojej korespondentki. Ma ona z pewnoci mniej problemw i dodatkowych zaj a wicej wolnego czasu. Moja korespondentka, Emma, wzia mnie na koncert Indochein - najmodniejsza ostatnio grupa francuska. Bardzo, oprcz muzyki, podobaa mi si atmosfera tego konkursu: publiczno stanowili ludzie w rnym wieku od modych po starych.

Natalia Francja jest jak marzenie. W tym kraju czuam si jak prawdziwa Francuzka. Zapamitam na dugo wiele rzeczy, na przykad wyjazd do Parya, ale najbardziej utkwiy mi w pamici nocne rozmowy z moj korespondentk. I jeszcze do teraz czuj wiatr w moich wosach, kiedy szybko mkniemy na motorze Emilie.