Egzamin DSD II - 2003r

W pitek 11.04.2003 w I Liceum Oglnoksztaccym w Raciborzu uczniowie z Raciborza, Zabrza oraz Kdzierzyna Kola odebrali swoje dyplomy jzykowe. Byo to ju trzecie z kolei rozdanie. Spotkanie byo podzielone na dwie czci z ktrych pierwsz poprowadzia pani Kachel, a drug pani Gudrun Telge.
Uroczysto rozpocza si przywitaniem wszystkich goci przez pani dyrektor Janin Wystub. Nastpnie gos zabraa pani Konsul Anette Bussman z Wrocawia gratulujc uczniom osignitych wynikw oraz yczc powodzenia w dalszym yciu.
Atmosfer spotkania umili chr z I LO pod przewodnictwem pana Libery piewajc pieni ludowe take po niemiecku. Natomiast klasa Ie z I LO rozbawia goci przedstawieniem sztuki pt. "Czerwony kapturek i wilk", ktr nadzorowali pan Wolf Telge i Teresa Kachel.
Po krtkiej przerwie zostaa zaprezentowana maa sztuka przez kabaret z III Liceum z Zabrza. Po czym dwie dziewczyny z Kdzierzyna-Kola: Izabela Orlich i Magdalena Plich w swoim przemwieniu przedstawiy sposoby zdobywania przez licealistw predyspozycji jzykowych oraz moliwoci dalszego ksztacenia.
Jeszcze przed rozdaniem dyplomw sowo zabra pan Herbert Mhlfetit, ktry przyby a z Kln aeby pogratulowa uczniom osignicia.
Punktem kulminacyjnym tej uroczystoci byo rozdanie dyplomw przez pani Gudrun Telge z pani Wicekonsul. Spotkanie zakoczyo si wystpieniem bilingualnej klasy III z Kdzierzyna-Kola.