Samorzd 2010/2011

Sekretarz: Joanna Duchnik
Skarbnik: Dawid Morawiec

Opiekun SU: mgr Ewa Pytel

Cele Samorzdu Uczniowskiego :
  1. Celem samorzdu jest ksztatowanie samodzielnego i wiadomego kierowania swoim postpowaniem, ksztatowanie postawy, ktra prowadzi do identyfikowania si z celami i zadaniami spoecznoci szkolnej, uznaniu ich za wasne, denie do ich realizacji z wasnej inicjatywy i poczucia wasnej za nie odpowiedzialnoci.
  2. Realizacja celw winna by poczona z dbaoci o ksztatowanie i rozwijanie patriotyzmu, dbanie o dobre imi szkoy, o jej honor, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.

Zadania Samorzdu Uczniowskiego:
  1. Organizowanie i zachcanie caej spoecznoci uczniowskiej do naleytego speniania obowizkw szkolnych.
  2. Przedstawianie dyrektorowi szkoy, radzie pedagogicznej, radzie rodzicw opinii i potrzeb spoecznoci uczniowskiej.
  3. Wspdziaanie z dyrektorem szkoy, rad pedagogiczn, rad rodzicw w zapewnieniu uczniom naleytych warunkw do nauki i udzielanie pomocy uczniom znajdujcym si w trudnej sytuacji.
  4. Rozwijanie zainteresowa naukowych, kulturalnych, sportowych, turystycznych, organizowanie wypoczynku i rozrywki.
  5. Organizowanie imprez o charakterze powanym i rozrywkowym (za przebieg dyskotek, spotka na terenie szkoy odpowiedzialny jest samorzd).
  6. Organizowanie pomocy koleeskiej uczniom napotykajcym trudnoci w szkole i w rodowisku uczniowskim.
  7. Zapobieganie konfliktom i rozstrzyganie sporw miedzy uczniami oraz midzy uczniami i nauczycielami.
  8. Ponoszenie wspodpowiedzialnoci za prac nad ksztaceniem i wychowaniem.
  9. Organizowanie kontaktw z samorzdami uczniowskimi i spoecznociami uczniowskimi innych szk.
  10. W celu wymiany informacji i wspdziaania z innymi organami spoza szkoy prezydium moe zaprosi na swoje posiedzenie przedstawicieli samorzdw uczniowskich innych szk.

Akcje Samorzdu Uczniowskiego w roku szkolnym 2010/2011

1. Wprowadzenie „Dnia bez NDST”
    2. Dzie Komisji Edukacji Narodowej
    3. Upominki z okazji wit Boego Narodzenia
    4. Skrzynka Walentynkowa
    5. Warsztaty wokalne
    6. Dni Otwarte naszej szkoy
    7. Dzie sportu
    8. Konkurs poetycki
    9. Wieczorek poetycki
    Wiele przedsiwzi i akcji, ktre odbywaj si w naszej szkole s organizowane na bieco po konsultacjach z uczniami I Liceum Oglnoksztaccego, Zarzdem SU oraz Dyrekcja i Gronem Pedagogicznym szkoy.