Z MATEMATYK ZA PAN BRAT*

W mijajcym roku szkolnym 2007/2008 modzie naszej szkoy odniosa kilka znaczcych sukcesw w rnych konkursach matematycznych.

Uczniowie Damian Straszak (III m – f) i Mateusz Joczyk
(II m - f) zakwalifikowali si do zawodw II stopnia LIX OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ.

Damian Straszak i Mateusz Joczyk wzili take udzia w finale Internetowego Konkursu MATMIX.pl, ktry odbywa si pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Owiaty.
   Obaj znaleli si w elitarnym gronie 126 finalistw, ktrych wyoniono z 6 tys. uczniw z 1400 szk z caej Polski.

W lutym uczniowie trzech klas: III g, I b – ch oraz I m – f wzili (zespoowo) udzia w kolejnej edycji Midzynarodowego KonkursuMatematycznego „MATEMATYKA BEZ GRANIC”.

Klasa I m – f zaja w tym konkursie III miejsce w rejonie rybnicko – wodzisawsko – raciborskim.

Ucze klasy III G Andrzej Strzik zosta laureatem Wojewdzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki i tym samym zosta zwolniony z czci matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

W kwietniu Andrzej Strzik uzyska V miejsce w MIDZYNARODOWYM MARATONIE MATEMATYCZNYM MAR-MAT 2008.

Kolejnym sukcesem byo uzyskanie przez Mateusza Joczyka tytuu LAUREATA I STOPNIA w V LSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM dla klas I - II szk ponadgimnazjalnych.
   Finalist tego samego konkursu zosta rwnie inny ucze naszej szkoy, Karol Mynarczyk (II m – f).

Uczniowie naszej szkoy po raz drugi wzili udzia w II KONKURSIE MATEMATYCZNYM o Nagrod Rektora PWSZ w Raciborzu.

W pierwszej czci konkursu uczniowie rozwizywali zadania z zakresu szkoy redniej, a drugiej zadania zwizane z treci wysuchanego uprzednio wykadu. W klasyfikacji zespoowej zwyciya druyna reprezentujca nasz szko w skadzie: Tomasz Piechaczek (II m – i), Karol Mynarczyk i Mateusz Joczyk.

W konkurencji indywidualnej I miejsce zaj Mateusz Joczyk, a na miejscu trzecim uplasowa si Karol Mynarczyk. Zwyciska druyna otrzymaa pamitkow statuetk, a uczniowie dyplomy oraz nagrody.

W maju uczniowie gimnazjum w skadzie: Anna Chadrian (IIG2), Anna Winiewska (IIG1) i Andrzej Strzik wzili udzia w powiatowym konkursie matematycznym „Nie taka matematyka straszna” i zajli w nim druynowo II miejsce.
   W tym samym konkursie Andrzej Strzik zaj indywidualnie miejsce II.

Nasi uczniowie nie zawiedli take w MIDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „KANGUR”.
   Nagrody I stopnia w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Maciej Tytko (Im – f), Mateusz Joczyk i Damian Straszak.
   Wyrnienia II stopnia uzyskali: Marta Lokaj (Im – f), Kinga Panek (I b – ch), Karol Mynarczyk, Grzegorz Chlebus (III m – f) i Beata Woszczek (III m – f), Marcin Zychma (I G1), Andrzej Strzik (III G).

Uczniowie gimnazjum brali udzia w oglnopolskich konkursach matematycznych i odnosili w nich sukcesy.
   Piotr Kowal zaj III miejsce i uzyska tytu laureata w Oglnopolskim Konkursie Matematycznym SEZAM, w tym samym Andrzej Strzik zaj VIII miejsce i otrzyma wyrnienie.
   Piotr Kowal zaj IX miejsce i otrzyma wyrnienie: w Oglnopolskim Konkursie Matematycznym EDI.
    Laureatami w Oglnopolskim Konkursie Matematycznym MIX Matematyczno-Przyrodniczy zostali: Robert Krzywolak, Marcin Zychma z klasy I G1 oraz Adrianna Grka klasy I G1.
   Wyrnieni w tym samym konkursie zostali: Wiktor Karkocha, Marcin Tymoszewski, Hanna Wisowska-Kasprzyk klasy I G2, Marta Kittel z klasy IG1, Anna Chadrian z klasy II G2 oraz Andrzej Strzik z klasy III.

Uczniw do konkursw, zawodw i Olimpiady Matematycznej przygotowyway:
  • mgr Joanna Gogulska ,
  • mgr Marzena Kacprowicz,
  • mgr Joanna Karkocha,
  • mgr Magorzata Szewczuk.

* tytu zaczerpnity z ksiki Ryszarda Jajte i Wodzimierza Krysickiego „Z matematyk za pan brat” GWO, Gdask 2001