Wyjazd integracyjny do ZAKOPANEGO

klasa1e - ver. j. niem:

Przyjazd Od wielu lat, regularnie jesieni organizowany jest wyjazd integracyjny
dla uczniw klas pierwszych I Liceum Oglnoksztaccego im. J Kasprowicza w Raciborzu. W tym roku w dwch grupach w dniach od 15 do 19 padziernika uczennice i uczniowie odwiedzili stolic polskich Tatr – Zakopane.

Po przyjedzie przeprowadzono wywiad z uczniami klasy dwujzycznej –I E. Oto jak uczniowie odpowiadali na zadawane pytania:
  1. Jak sdzisz, dlaczego w raciborskim I LO organizowane s wyjazdy integracyjne?

„Sdz, e wyjazdy te to tradycja od wielu lat wyrniajca I LO w Raciborzu” (Sylwia S.), „Myl, e te wyjazdy organizowane s w celu lepszego poznania uczniw przez nauczycieli” (Ania S.), „A ja sdz, e w I LO organizuje si wyjazdy integracyjne, dlatego, aby uczniowie zbliyli si do siebie i mieli rozrywk” (Edyta K.), „Widz to tak, wyjazdy integracyjne organizowane s w celu uatwienia kontaktw midzy uczniami. Uczniowie powinni si dobrze pozna, aby wsplnie si uczy i sobie pomaga przez nastpne lata.” (Anna S.), Ten szkolny wypad daje wicej moliwoci dla integracji ni zwyke szkolne dni” (Krzysztof W.).

2. Co podobao Ci si szczeglnie w Zakopanem i co wyrnia to miasto od innych polskich miast?

„Mnie w Zakopanem podoba si wyjtkowy, pikny krajobraz grski. To miasto rni si od innych miast wanie tym krajobrazem.” (Sabina B.) „Wyjtkowo podoba mi si architektura w Zakopanem. Miasto to od innych miast wyrnia wyjtkowa atmosfera, jest tam spokojnie i mio” (Edyta K.), „Mnie podobay si w Zakopanem najbardziej Krupwki. Tu mona zrobi zakupy, co zje, lub po prostu si odpry. Myl, e Zakopane wyrnia si tym od innych miast, poniewa mieszkacy s po prostu spokojniejsi i wolniejsi” (Andrea H.).

3. Co utkwio w Twojej pamici po tym wyjedzie?

Na mnie najwiksze wraenie zrobia wspaniaa panorama gr” (Agnieszka M.), W mojej pamici pozosta wieczr zapoznawczy, na ktrym nasze klasy przedstawiay si na rne sposoby. Jedna klasa piosenk przygotowaa, inna przedstawia dwie zwrotki napisanego przez siebie wiersza. A moja klasa oryginalnie przeprowadzia konkurs Randka. Byo rzeczywicie bardzo zabawnie”. (Sara P.), „Nigdy nie zapomn zwiedzania muzeum i dugich nocy spdzonych w gronie przyjaci” (Marek S), „W mojej pamici pozostanie obraz piknych polskich gr oraz interesujce muzeum J. Kasprowicza w Harendzie i muzeum K. Szymanowskiego w Zakopanem” (Martyna B.).

4. Co dla ciebie osobicie wyjazd integracyjny przynis?

Odniosem wraenie si, e nauczyciele nie s tacy najgorsi. Te trzy dni bardzo mi si podobay” (Marek S.) Jestem zadowolona z wyjazdu, poniewa zawaram nowe znajomoci miaam i duo wrae. Zaprzyjaniam si z wieloma dziewczynami i chopakami rwnie z innych klas” (Martyna B.). Ten wyjazd da mi osobicie wiele radoci i wzmocni wewntrznie” (Sara P.), Wyjazd integracyjny da mi moliwo prawdziwie pozna szkolnych kolegw i Zakopane zobaczy” (Sabina K).

tumaczenie M.B.

Ania nauczyciele