17 maja br. w Instytucie Techniki i Matematyki Pastwowej Wyszej Szkoy Zawodowej w Raciborzu odby si I Konkurs Matematyczny o Nagrod Rektora PWSZ adresowany do uczniw klas I i II szk ponadgimnazjalnych wszystkich typw z terenu powiatu raciborskiego. W konkursie bray udzia trzyosobowe zespoy reprezentujce poszczeglne szkoy.

Konkurs przebiega w dwch etapach. Pierwszy etap, tzw. „szkolny”, polega na rozwizywaniu piciu zada przez poszczeglnych uczniw w cigu godziny. Uczniowie mogli korzysta z kalkulatorw.
        Po przerwie uczestnicy konkursu wysuchali wykadu profesora Andrzeja Sadka na temat kongruencji, a nastpnie rozpocz si etap „akademicki” konkursu. Uczniowie, take w cigu godziny, druynowo rozwizywali cztery zadania dotyczce zagadnie prezentowanych w czasie wykadu.
        Po tych zmaganiach uczniowie mieli okazj wysucha kolejnego wykadu, tym razem na temat kryptografii. W tym czasie komisja oceniaa rozwizania zada, po czym zostay zaprezentowane wyniki konkursu.

Okazao si, e zarwno w klasyfikacji zespoowej, jak i indywidualnej w konkursie zwyciyli uczniowie ZSO nr 1. Oto szczegowe wyniki konkursu:

KLASYFIKACJA ZESPOOWA:
  • I miejsce: LO nr I w Raciborzu,
  • II miejsce: LO nr II w Raciborzu,
  • III miejsce: ZSO MS w Raciborzu.
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:
  • I miejsce: Damian Straszak kl. II m-f I LO w Raciborzu, nauczycielka: mgr Joanna Karkocha
  • II miejsce: Mateusz Joczyk kl. I m-f I LO w Raciborzu, nauczycielka: mgr Joanna Gogulska
  • III miejsce: Grzegorz Chlebus kl. II m-f I LO w Raciborzu, nauczycielka: mgr Joanna Karkocha