Offenbach – Racibrz 2006

Dnia 04.12.2006 , uczniowie naszej szkoy wraz z opiekunami wyjechali na dwutygodniow wymian uczniowsk do Niemiec. Celem wymiany bya nauka podstaw jzyka niemieckiego.
Wraz z uczniami Albert – Schweitzer- Schule w Offenbach nasi uczniowie pracowali nad scenariuszem przedstawienia teatralnego pod tytuem „ Zota Rybka”, ktry napisany zosta dwujzycznie.
Codziennie uczniowie z Raciborza brali udzia w lekcjach jzyka niemieckiego, matematyki, historii , geografii , poznawali ycie szkoy niemieckiej na lekcjach jak i na przerwach.Na szczegln uwag zasuguje fakt, e uczniowie byli zakwaterowani u rodzin niemieckich.Tam poznawali kultur i obyczaje kraju oraz doskonalili swoje umiejtnoci jzykowe.Du atrakcj pobytu byy wycieczki. Uczniowie zwiedzili miasto Offenbach , Frankfurt, jego wspaniae lotnisko oraz przeyli wspania , niepowtarzaln atmosfer przed witeczn ktra jest wpisana w tradycj tego kraju.
Po dwch tygodniach intensywnych przey, pracy nad scenariuszem oraz nauki w szkolewpeni usatysfakcjonowani uczniowie i opiekunowie wrcili do Raciborza. Praca nad scenariuszem oraz doskonaleniem znajomoci jzyka niemieckiego bdzie odbywa si ju u nas szkole na kku jzyka niemieckiego.
W maju 2007 modzie z Offenbach rwnie zagoci w domach naszych uczniw na dwa tygodnie. Zgodnie z programem tego projektu jzykowego, nadzorowanego i finansowanego przez organizacj Sokrates Comenius kocowym dzieem bdzie przedstawienie dwujzycznie sztuki teatralnej „ Zota rybka” w szkole oraz bezporednia transmisja tego przedstawienia do Albert-Schweitzer - Schule. W Offenbach.