Zakopane 2006

25 wrzenia 2006r. (poniedziaek) pierwsza grupa klas I (matematyczno-informatyczna, matematyczno-fizyczna, DELF) wyjechaa na wycieczk integracyjn do Zakopanego. Naszym miejscem docelowym by pikny pensjonat Jzef, ktry znajdowa si w cichej dzielnicy-Harendzie. Przez wszystkie trzy dni nie moglimy narzeka na pogod – wiecio soce i byo ciepo. Pierwszego dnia weszlimy wasnymi siami na Gubawk. Troch si przy tym zmczylimy, ale I LO tak atwo si nie podaje i dalimy rad wej. Podziwialimy stamtd pikny widok na Karpaty. Niektrzy z nas pozjedali sobie na letnim torze saneczkowym. Drugiego dnia do poudnia odwiedzilimy Cmentarz na Pksowym Brzyzku, na ktrym pochowanych jest wiele osb zasuonych dla Zakopanego. Nastpnie mielimy czas wolny na Krupwkach. Kady z nas znalaz tam co dla siebie. Mielimy okazj kupienia pamitek oraz zjedzenia pysznych gralskich oscypkw, ktre niektrzy kupili take do domu. Popoudniu znw czeka nas kilku kilometrowy spacerek (zaledwie 12 km) po Dolinie Kocieliskiej. Jednak wspominamy t przechadzk bardzo przyjemnie. roda to by dzie Kasprowicza. Mieszka on kiedy blisko naszego pensjonatu. Odwiedzilimy wic jego dom oraz Mauzoleum. Poznalimy take interesujc histori z ycia poety. Mielimy okazj zobaczy jak y, gdzie pisa. Przed naszym wyjazdem z Zakopanego spotkalimy drug grup klas pierwszych, ktrzy dopiero zaczynali trzydniow wycieczk w grach.

Wycieczka bya bardzo udana. Wszyscy cao i zdrowo wrcilimy do domu… Klasy si zgray jeszcze bardziej, wic zamierzenie naszej wycieczki zostao spenione.

Katarzyna Gnot
Danuta Piwowar